>> Dej mi prosím hlas v SONV <<

Srpen 2010

AN Cafe - Snow Scene

29. srpna 2010 v 22:40 | Ayano

Sympathia

29. srpna 2010 v 22:38 | Ayano

Cross Game

29. srpna 2010 v 22:28 | Ayano

Akatsuki

29. srpna 2010 v 22:27 | Ayano

Cosmic world

29. srpna 2010 v 22:25 | Ayano

Rainbows

29. srpna 2010 v 22:10 | Ayano


Oshare Kei

29. srpna 2010 v 15:20 | Ayano |  Styles
Oshare Kei je Japonský hudební a módní styl.
Bývá označován za podstyl Visual Kei, ačkoli je v podstatě jeho protikladem. Oshare Kei je pozitivní, veselé a barevné jak oblečením, tak i hudbou a texty.
Celkově se Oshare Kei outfity hodně podobají Decoře, ale nejsou až tolik vrstvené a přeplněné doplňky, je v nich i více Visual Kei prvků jako jsou řetězy, pyramidové pásky a náramky, ostny, etc. Oproti Decoře je v nich také mnohem častěji použitá černá barva a různé tmavší odstíny.
Make-up je různý - někdy jen nepatrný, někdy naopak přehnaný (výrazné stíny, umělé řasy, barevné kontaktní čočky,...)

Za 'zakladatele' tohoto stylu jsou považováni Baroque se svým PV "Anakuro Film" (2001).

OK skupiny: An Cafe, Kra, Irokui, Panic*CH, HeaRt, Ichigo69, Vinett, Lolita23, Shelly Trip Realize, Charlotte, Clavier, Bis, Oyuugi Wagamama-dan X PaRADEiS, Serial Number, ..


Decora

29. srpna 2010 v 15:07 | Ayano |  Styles
Decora (někdy také nazývaná Fruits fashion) je jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších druhů Japonské módy.
Jejím základním prvkem, jak už vyplývá z názvu, jsou doplňky a to různých forem a barev... Korále, náramky, mašličky, sponky, čelenky, korunky, návleky, prstýnky, podkolenky, cokoliv vás jen napadne. Velice časté jsou taky hračky, které decorky "tahají" s sebou.
Další poznávací znamení je obvykle barevnost. Přestože valná většina Decora outfitů se soustřeďuje na růžovou, červenou, světle modrou, žlutou, zelenou, fialovou a všemožné odstíny pastelových barev, existují i verze černobílé, popřípadě ještě zkombinované s tmavě fialovou či červenou.
Kromě doplňků je hodně důležité vrstvené oblečení (tílka přes trička, několik vrstev sukní, cardigany, etc. etc.) a i účesy bývají buď barevné nebo doplněné spoustou barevných mašlí a podobných věcí. Není pravda, že každá Decora musí mít ofinu, ale samozřejmě na ofinu nebo patku se sponky mnohem lépe kupí. Co se týče make-upu, je to různé... Někdy je nevýrazný, aby až tolik nepřebíjel celý outfit, někdy je výrazný a barevný, aby ho doplňoval. Rozhodně by ale měl svým způsobem ladit a dotvářet celkový dojem. Hodně užitečná věc jsou samolepky kolem očí (Dají se použít kamínky na ozdobu nehtů - buď samolepicí nebo nalepené lepidlem na řasy) a barevné nehty vypadají k Decora outfitům úžasně. :3

Ač to tak může vypadat, Decora není jen styl pro holky, chodí v něm i kluci a vypadají v něm stejně roztomile. ^^

Nejlepší způsob, jak se "naučit" tvořit Decora outfity, je dívat se na obrázky... Nikdo neříká, že máte kopírovat, ale nechat se inspirovat tím, jak se oblékají jiní lidé. Ačkoli nikdy nebudeme mít takové zdroje jako Japonci, spousta věcí se dá najít v second-handech, hračkářstvích, u Vietnamců, ale i v "normálních" obchodech. Stačí jen hledat a všímat si věcí, které obvykle přecházíte. ;3


Anguta Kei

29. srpna 2010 v 15:00 | Ayano |  Styles
http://i38.photobucket.com/albums/e126/Jysudo/18.jpg?t=1241015568
Angura Kei patří mezi další japonské styly, kterými se řídí japonské rockové kapely. Narozdíl od Visual Kei nebo Oshare Kei se zaměřuje na tradiční japonsko, jako je nošení kimon nebo na samuraie, zbraně a dokonce i hudba je ovlivněna tradiční japonskou hudbou.
To je můj obecný názor, ale pojďme si povědět něco více ...

Co představuje Angura Kei

V Japonsku se stále schyluje k válce. Stejně jako v dvou minulých století válka mezi samuraii (rebely)a japonskouvládou během Meiji-ské revoluce, tak tato válka je mezi tradicionalismem a modernismem.
Nicméně naproti lesům a polím staršího Japonska se dnes vše děje v divadlech, na pódiu, na stadioně, v Tokyu a jiných městech.
Je to zachování tradiční japonské kultury v moderním světě. Rock and roll je proto znán jako Angura Kei.

Jak poznám Angura Kei

V Angura kei skupinách jsou členové oblečení především v tradičních japonských oděvech (př. kimona) a většinouzpěv zaujímájí ženy, ale najdou se i výjimky, kde jsou i muži.
Často jsou v hudbě použity prvky tradičních japonských nástrojů. Např. shamisen, což je 6-ti strunný nástroj používaný gejšami ke hraní.

Kde má kořeny Angura kei

Zjistilo se, že většinu kořenů má v Enka.
Enka - tradičná japonský pop hovořící o lásce a ztrátě. Byl populární zejména v průběhu a po 2. světové válce. Mladší generaci se enka moc nelíbí.
V enka se většinou oblékali do kimon nebo do tradičních obleků pro muže. A většinou zpívala zpěvačka.

Angura Kei

Angura Kei kapely se inspirovaly v Enka, ale úplně to nekopírovaly. Kapely nehrajou pop music, který je rozšířen v žánru enka. Jejich hudba je spíše inspirována klasickými rockovými kapelami jako Led Zeppelin a The Doors. Někdy je i směrováná až Heavy Metalu, což je už téměř blízko k původu názvu Angura Kei (tzn. původem slova anguraje underground aneb podzemí = když vyslovíte underground v japonské fonetice, tak to zní jako andaaguraundo a s příponou kei to znamená typ)
Další zásadnám rozdílem mezi angura a enka je obsah textu. Enka zpívá o výhodách a nevýhodách romantiky, vztahů; Angura Kei se zaměřují více na temnější stránky. Texty písní od skupin Inugami Circus-dan, kteří jsou u založení Angura Kei, a Onmyouza, obvykle popisují roztrhání, hnití mrtvol, znásilnění, násilnou lásku, korupci ve společnosti.
Ale kapely také zahrnují do textů buddhistické zpěvy.
Jsou také skupiny, které se odklánějí od násilí a spíše útočí prostřednictvím parodií na společnost. Např. Voltaire v "Candide" a "History of Scarmentado's Travels".

Závěr o Angura Kei

Angura Kei konečně po několika desetiletích úsilí zaznamenala pokrok. Tzn. že se opět stává oblíbené tradiční Japonsko u mládeže. I když se říká, že se historie neustále opakuje dokola (což by pravda mohla být), tak to není úplně stejné. Pozůstatky z tradičního Japonska stále jsou a samuraivoé můžou vyhrát válku.Visual Kei

29. srpna 2010 v 14:48 | Ayano |  Styles
Visual Kei (ヴィジュアル系 vijuaru kei, lit. "visual style") se odvolává na japonské hudební hnutí, které je charakteristické užitím výstředního, někdy barevného vzhledu. Obvykle to zahrnuje zvláštní make-up, neobvyklé vlasy a propracované kostýmy, často, ale ne vždy spojené s hermafroditní estetikou. Některé zdroje tvrdí, že VK se odvolává na hudební žánr, poddruh J-Rocku (=Japonský rock), a jeho specifický zvuk, související s glam-rockem, punkem a metalem, se silným důrazem na unikátní styl oblečení a některé zdroje uvádějí, že Visual Kei neobyčejné oblečení a make-up, a účast ve s ním spojené subkultuře, je stejně důležitý jako zvuk muziky.

http://www.mookychick.co.uk/images/style/visual_kei16.jpg
Popularita
Visual Kei je jako první užit pro začínající skupiny. Poté, když se stávají více a více populárními, "visual" (=vzhled) ve Visual Kei je vypuštěn a skupiny začnou být více o muzice. Existují různé druhy Visual vzhledu jako například Visual Otaku atd.Visual Kei si užilo slávy mezi nezávislými undergrounsovými projekty, stejně jako umělci, kteří dosáhli velké popularity. Bylo ovlivněno západními styly jako například glam, goth a cyberpunk. Muzika v sobě zahrnuje rozmanité žánry, i.e. pop, heavy metal a elektroniku. Časopisy v Japonsku pravidelně vydávají články o skupinách s VK vzhledem, např. Arena 37°C, Dool´s Mate a Shoxx. Slavné skupiny, které alespoň trochu v něčem následují myšlenku Visual kei, jsou Dir en grey, Luna Sea a Malice Mizer. Neznáte? Čekněte.

Popularita takových skupin mimo Japonsko je vzácná, ale v posledních letech se zvýšila. I když úspěšní X Japan odstartovali útok na mezinárodní trh již v roce 1992, trvalo další deselitetí do živých koncertů skupin na téma Visual Kei v Evropě a Severní Americe.

http://farm1.static.flickr.com/104/298115507_609b444433.jpg
Historie
Visual Kei se objevilo na konci osmdesátých let, propagované především kapelou X Japan, avšak poté se k nim přidali i další jako D´erlanger a Color, které byly považovány za hlavní módní guru v oblasti Visual Kei stylu. Bubeník X Japan Yoshiky Hayashi užíval pro popsání kapely tento slogan: "Psychadelic Violence Crime of Visual Shock." (Psychadelický násilný zločin Vizuálním šokem)
Zpěvák skupiny Color "Dinamite Tommy" se zase proslavil v roce 1986 založením nahrávací společnosti, která měla hlavní zásluhu na rozšíření Visual Kei mimo Japonsko.
V polovině devadesátých let se popularita Visual Kei v Japonsku ještě zvýšila, když prodej alb VK skupin začal dosahovat rekordních čísel. Kapely, které zaznamenaly úspěch v  této době tedy byli: X-Japan, Glay, Luna Sea, L´Arc-en-Ciel. Spíše v rámci undergroundu to byli například kapely Malice Mizer a Penicilin.
d
Od roku 1999 však popularita VK začala klesat,  X-Japan se rozpadli a smrt hlavního kytaristy Hideta Matsumota odepřela fanouškům možný comeback. Nedlouho na to se Luna Sea rozhodli rozejít (v roce 2000) a L´Arc-en-Ciel si ten samý rok dali přestávku.
V roce 2007 však Visual Kei slaví návrat, stejně jako Luna Sea, kteří oznámili jednorázové vystoupení a X-Japan možný návrat. S tímto vývojem zaznamenaly VK skupiny vzestup k popularitě - byly médii označeny za "Neo Visual Kei."

Harajuku, Cosplay a Gothic Lolita subkultury
Lidé od Visual kei jsou spojeni především s tokijskou čtvrtí Harajuku, zvláště ti, kteří se shromažďují na "Jingu Bushi",mostem spojujícím Harajuku s Meiji Shrine.  Můžete zde najít cosplayery (ti, co se oblékají podle svých oblíbených skupin, filmů, seriálů...)  a také subkulturu Gothic Lolita, poddruh Lolita Módy (Již brzy samostatný článek na cavern.cz!)
d
Sub žánry:
Visual Kei má samozřejmě spoustu sub žánrů, jako je řekněme temnější forma VK Angura-Kei hledající inspiraci v japonské manze, či erotický Ero Guro Nagoya kei, obsahující například výjevy "erotického" ukřižování.

Shrnutě:

Hudební žánry: J-rock, Glam rock, Punk.
Země původu: Japonsko.
Nástroje: Kytara, bicí, klávesy, basa
Popularita: Největší scéna Japonsko, menší po celém světě a v USA.
Subžánry: Angura kei, Ero Guro Nagoya kei, Oshare kei.Info o Japonsku

29. srpna 2010 v 13:42 | Ayano |  Japan

Japonsko je ostrovní stát ve východní Asii. Skládá se ze 4 hlavních ostrovů:  Kyushu, Shikoku, Honshu a Hokkaido


Jméno Japonska doslova znamená Země vycházejícího slunce: 日 (ni, slunce) 本 (hon, původ) 国 (koku, země). 

Symbolem Japonska je sopka Fudži (Fudži-san).


Mezi nejznámější japonské výrazy patří: 
sakura (japonská třešeň)
kimono (tradiční japonský oděv)
samuraj (bojovník)
karate (bojové umění)
kamikaze (sebevražední letci)
harakiri (sebevražda mečem)
gejša (společnice)
ikebana (umění aranžování květin)
bonsaj (malý strom; jejich vzhled je však stejný jako u velkých stromů)
origami (skládačky z papíru)
katana (japonský samurajský meč)

Nějaké fotky:

Rozcestník

29. srpna 2010 v 12:20 Kapitolovky
Dokončená

Rozepsaná

Rozepsaná

Rozepsaná


Hudba mého srdce 2

29. srpna 2010 v 12:17 | Ayano
Kapitola 2
Tokio, můj dům - moje postel, 10:00
Zaklapnu budíček a otočím se na druhou stranu postele. Chystám se spát dál, ale tentokrát mi zazvoní mobil. Ozve se chytlavá melodie Cassis a já si začnu broukat melodii. Najednou melodie přestane hrát a ozve se "Ayano vstávej! Dneska se musíš stavit za strejčkem Makotem, něco potřebuje. A neříkej, že počká, ON NEPOČKÁ!" ozve se a následně zase pokračuje ta chytlavá melodie.
O hodinu později, jsem už na cestě k strýčkovi Makoto. Strýček vlastní obchod s hudebními nástroji a já, společně s dvěma kamarádkami, jsme si tam koupily naše vůbec první nástroje. Já mám basu, Ai má bicí a Aisu má kytaru. Kdykoliv se najde čas na hraní, tak se sejdeme a hrajeme, co nás napadne. Dneska jsme se měly sejít, protože jsme měly všechny dovolenou, ale mě si zavolal strýček. "Ááá Ayano, jsem rád, že tu jsi. Potřeboval bych od tebe menší pomoc, samozřejmě za ni dostaneš zaplaceno. Potřeboval bych, aby tyhle dvě kytary a jednu basu odnesla na tuhle adresu" a už mi podával kytary a adresu. Nemohla jsem nic namítat, a proto jsem vyšla před obchod. Zavolala jsem holkám, jestli by mi nechtěly pomoct a ony na ti, že tady budou do pěti minut. No na konec tu byly do šesti minut. "Tak s čím potřebuješ pomoct?" zeptá se mě Aisu. Abych holky stručně popsala. Aisu má bílé, dlouhé vlasy, šedivé oči a nejraději nosí černobílé šaty a dnes tomu není nějak jinak. Ai má dlouhé, hnědé vlasy, hnědé oči a nejraději nosí fialové trika s černými kalhoty. Já mám černé, dlouhé vlasy, fialové oči a nejraději nosím bílé košile a černé kalhoty. Samozřejmě, že to nenosíme den co den, ale patří to mezi naše nej. "Potřebuju odnýst tyhle kytary a basu na tuhle adresu" a už holkám ukazuju adresu. "Počkej, nebydlí tam náhodou the GazettE?" zeptá se nás Ai, "myslim, že jo. Wau ty, tedy my, máme odnýst kytary a basu the GazettE" odpoví jí Aisu. Na nic nečekáme a vydáme se k adrese.

Tokio, vila the GazettE - před vjezdem do zahrady, 12:00
Stojíme před vjezdem do jejich zahrady a všude okolo jsou samé fanynky. "Tohle nechápu. Copak jim nedaj trochu soukromí?" ozvu se a holky místo odpovědi jen kývnou. Snažíme se procpat a po úmorné půl hodině se ostaneme k bráně. "Dobrý den, mohl byste nás pustit dovnitř? Musíme tam doru…" "na to zapomeňte!" přeruší mě hlídač u brány, "ale my musíme doru…" "cože vám to nestačilo jednou?" ozve se znova a z jeho výrazu lze usoudit, že se s námi už nebude dál bavit. Ani nevím jak, ale najednou jsme se ocitly zas na konci toho davu šílených fanynek. "Tak co budeme dělat teď?" zeptám se a Aisu mi hned odpoví "přelezeme plot" "copak chceš až tam moc vidět Gazette, že kvůli nim budeš lízt přes zeď?" zeptá se Ai, "ne já chci ty prachy!" a v očích se jí objeví hvězdičky. Dojdeme k míst, kde by se ta zeď dala přelézt a já lezla jako první, holky mi podaly kytary a basu a pak přelezla Ai. Doskočila vedle mě a divila se, proč se tvářim jak zmrzlá socha. 

Hudba mého srdce

29. srpna 2010 v 12:12 | Ayano
Kapitola 1
Tokio, aréna - přesněji v garáži, 9:00
Z malé, černé dodávky vystoupí jeden tlusťoch a hubená vyžle. Za nimi hned vyskočí z auta nejmenší člen skupiny. Přes jeho bodyguardy na něj ani nebylo vidět a on tudíž nemohl vidět dopředu. "Sakra, nemohly byste trochu uhnout? V garáži se mi snad nic nemůže stát" zanadává a následně narazí na předek nějakého auta. Oba dva bodyguardi se mu začnou smát a on jen nečině přihlíží. "Co se to tu děje? Nestává se moc často, že vy dva se smějete, tak brzy po ránu" zeptá se nově příchozí, muž s černými, dlouhými vlasy. Všichni na něj upřou své pohledy a onu muži s černými, dlouhými vlasy hned dojde, co se tu stalo a následně se usměje. Oba dva společně se svými bodyguardy se vydají nahoru do arény, kde mají večer koncert.

Tokio, aréna - na podiu, 12:00
Čtyři z pěti členů skupiny trénují na svůj večerní koncert. Najednou se jeden zastaví a to přinutí se zastavit i ty ostatní. "Co se děje?" zeptá se ten nejmenší. "Bez basy to moc dobře nepůjde" odpoví muž, co vypadá jako holka. "To máš pravdu" dodá černovlasý muž, který si právě přelazoval kytaru. Muž co vypadal jako holka, se k němu přidal a upravoval jiné detaily na své kytaře.

Tokio, aréna - bufet, 15:00
"Ááá, konečně nám dorazilo i pátý kolo u vozu" ozve se muž s černými, krátkými vlasy. Podle jeho rukou lze usoudit, že hraje na bicí. Všichni členové kapely, tedy až na právě příchozího, se začnou smát. "Sem zaspal, za to nemůžu" omluví se jim a ihned se vydá do šatny.

Tokio, aréna - zákulisí, 19:55
Všichni členové skupiny společně se štábem, bodyguardy, a jinými spolupracovníky si poslechnou modlitbu a následně se od podia ozve "the GazettE" a to byl signál pro skupinu, tedy the GazettE, dostavit se na podium. Všichni tam vyběhli a davy začali šílet. Šílely po nich a já vím, že jsem šílela s nimi, jen né po the GazettE (no možná trochu), ale šílela jsem po JEJICH hudbě. 

Versailles - menu

21. srpna 2010 v 16:46 | Ayano
Versailles

Info o skupině 

Klipy, Live...

Deluhi - menu

21. srpna 2010 v 16:38 | Ayano
Info o skupině

Klipy, Live...

Miyavi - menu

21. srpna 2010 v 16:30 | Ayano
      Info o interpretovi   

 Klipy, Live...

Alice Nine - menu

21. srpna 2010 v 16:26 | Ayano
Info o skupině

Klipy. Live...

Alice nine

21. srpna 2010 v 16:14 | Ayano


PROFIL
Alice Nine je visual kei rocková kapela, která do svých písní zahrnuje více žánrů. Od tvrdých-úderů, nabroušených rockových songů po sentimentální balady s vlivem popu. Styl Alice Nine se neustále rozvíjí. Kapela se dala dohromady roku 2004 a dostali se na rychlý start a jejich první i druhý vydaný debutový singl byl rychle vyprodán. V průběhu let pět členů kapely nevykazovalo žádné zpomalení.

BIOGRAFIE

alice nine. mají stále svoje sestavení, jako tomu bylo na začátku: Shou jako zpěvák, Tora a Hiroto(ex-BAQUEPIA) jako kytaristé, Saga (ex-Visage) jako baskytarista a Nao (ex-Fatima) jako bubeník. Shou a Torabyli spolu před tím v kapele GivussAlice Nine byli původně známi jako alice nine. až do roku 2009, kdy si jméno změnili na Alice Nine.

Krátce po sestavení, kapela byla na své první livece v Ikebukuro Cyber a pokračovala s vystoupeními a také se zapojila do akce PS COMPANY presents: Tribal Arivall Vol.81 v červnu.

Další měsíc vydali svůj první maxi-singl Namae wa, imada muhi, která byla limitovaná na 1000 kopií a byla vyprodána během před-obědnávek. Vydali druhou várku singlu v srpnu s limitovaným počtem 3000 a i to bylo vyprodáno. Během té doby pokračovali v krátkém two-man turné spolu s kapelou ayabie a končili s vyprodaným turné v Shibuya O-East.

V září se mladá kapela přidala k PS COMPANY a posléze vydali své první mini-album. Jako předešlá vydání alice nine. i tohle bylo limitováno a umístili se na třetím žebříčku v Oricon Indies. Pokračovali dále s druhým two-man turné s kapelou Karen. Toto turné bylo mnohem rozsáhlejší než první s ayabie. Projeli přes Japonsko s asi dvanácti představeními. Pokračovali s koncerty a společně končili rok na akci v Holiday Shinjuku.

alice nine. vystřelila do roku 2005 účastí na prvním one-man lice-ce v Liquid Room Ebisu. Účastnili se několika dalších akcí přes únor a březen, čehož byla i součástí live-ka na Den Valentýna v Electric Lady Land. V dalších tří měsících vydali tři singly a duben strávili na vystoupení s kapelou Kagrra jako součást jejich turné 2005. Červen bylo znakem pro two-man turné s ayabie. Bylo mnohem více rozsáhle něž před tím, kdy byli spolu a obě kapely putovaly přes Japonsko.

Když se převalil červenec, alice nine. ještě dokončovala turné s ayabie a naskočili do svých tour-busů a jeli se zúčastnit PS COMPANY presents: Tribial Arivall Tour 2005 s kapelami Kra a bis jako spřátelené kapely společnosti. Kapela také vydala své druhé mini-album ALICE IN WONDEЯLAND 27. července. Po vyčerpávajícím létě to vypadalo, že si kapela dá přestávku na srpen a září. Vystoupili pouze jednou a udělali různé obchodní akce. Když začala teplota chladnout, alice nine. sebou rychle mrskli a vystupovali v Shibuya O-West s Duel Jewel aSoroban v říjnu před třetím znovu vydáním několika CD prvního singlu. Když nastal prosinec, fanoušci mohli najítalice nine., jak se účastní Peace & Smile Carnival Tour organizovaného PS COMPANY a jejími umělci. Oficiální fanclub kapley, klub ALICE, byl toho měsíce otevřen.

Rok 2006 začal několika novými vydáními včetně prvního live DVD alice nine.
ALICE IN WONDEЯ FILM a třemi novými singly. Jedno z nich bylo využito pro anime "Meine Liebe". V Dubnu alice nine. vydali první plné albumZekkeishokualice nine. si dala krátký oddech přes léto, ale fanoušky neopustilo čekání na vydání druhého DVD kapely, které obsahovalo krátký film napsaný Torou, stejně jako hudební video a nějaké scény ze zákulisí. V říjnu vydali jenom na internetu single Blue Planet, což vyžadovalo k přístupu japonské kreditní karty. Rok ukončovali vystoupením na různých akcích včetně výročí Beat Shuffle konajícího se 30. prosince.

Kapela nakopla rok 2007 několika novými vydáními jako DVD, nový singl a photobook. Možná více vzrušující novinka pro mnoho mezinárodních fanoušků byla účast na Jrock Revolution akci v Los Angeles, Kalifornii. Potom se zúčastnili akce s mnoha kapelami na konci května a pokračovali v produkci hudby včetně druhého plného albaAlpha.

Brzy roku 2008 kapela vyhlásila šokující zprávu na blozích členů. Kvůli zranění, které utrpěl Tora, kapela byla nucena odložit několik vystoupení. Kytarista nemohl téměř hrát díky bolesti a necitlivosti. I když kapela nebyla schopna dodat solidní informace, kdy budou pokračovat s koncerty, udržovali v aktuálním stavu fanoušky a pokračovali v aktivitách po relativně krátké době. Jejich první singl tohoto roku MIRROR BALL vyšel 26. března s titulním trackem, který byl využit v akčním filmu natočeného podle anime "Aquarian Age". V léte vydali dvě PV kolekce DVD a pokračovali téměř non-stop rychlostí s vydáním dalšího singlu RAINBOWS. Před koncem roku 2008 jejich další singl a nové live DVD DISCOTHEQUE play like "A" RAINBOWS-enter&exit- bylo v prodeji.

Rok 2009 započal desátým výročí PS COMPANY Peace & Smile Carnival, kterého se zúčastnily kapely společnosti včetně alice nine. v Nippon Budokan. 14. ledna vydali nové album VANDALIZE, které se umístilo na třetím místě v žebříčku Oricon Charts.

Na začátku léta oznámili, že kapela již nebude používat přepis alice nine. nebo kanji pravopis, ale oficiálně budou užívat Alice Nine. Změna názvu naráží na jejich změny v kapele a mělo by to být i jednodušší pro media, která se o nich zmiňují.

ČLENOVÉ:

http://i270.photobucket.com/albums/jj120/Luminarix/members/show.jpg
SHOU (Vokálista)
Narozen: 5.7.1981
Pravé jméno: Kohara Kazamasa
Místo narození: Hokkaido
Čínské znamení: kohout
Krevní skupina: 0
Výška: 177cm
Váha: 59kg
První nástroj: akustická kytara

http://web.pscompany.co.jp/myspace/alicenine2/hiroto.jpg
HIROTO (kytara)
Narozen: 4.5.1985
Pravé jméno: Hiroto Hogate
Přepis pseudonymu: ヒロト
Znamení: Býk
Čínské znamení: bůvol / dřevo
Krevní skupina: 0
Výška: 166 cm
Váha: 51 kg
První nástroj: akustická kytara

http://web.pscompany.co.jp/myspace/alicenine2/tora.jpg
TORA (kytara)
Narozen: 17.9.1980
Pravé jméno: Amano Shinji
Přepis pseudonymu: 虎
Význam pseudonymu: "tygr"
Místo narození: Kawasaki (Kanagawa)
Znamení: Panna
Čínské znamení: opice / kov
Krevní skupina: 0
Výška: 182 cm
Váha: 70 kg
První nástroj: basa

http://i270.photobucket.com/albums/jj120/Luminarix/members/saga.jpg
SAGA (baskytara)
Narozen: 24.6.1982
Pravé jméno: Takashi Sakamoto
Přepis pseudonymu: 沙我
Znamení: Rak
Čínské znamení: Pes / voda
Krevní skupina: AB
Výška: 175 cm
Váha: 55 kg
První nástroj: kytara

http://i270.photobucket.com/albums/jj120/Luminarix/members/nao.jpg
NAO (bubeník)
Narozen: 31.7.1980
Pravé jméno: Murai Naoyuki
Místo narození: Akihabara
Znamení: Lev
Čínské znamení: Opice / Kov
Výška: 170 cm
Váha: 53 kg
První nástroj: basaVersailles

21. srpna 2010 v 16:06 | Ayano
Versailles(známi také jako Versailles Philharmonic Quintet)je japonská metalová kapela vzniklá v roce 2007. Řadí se k visual kei scéně. Jejich hlavním poznávacím znamením jsou renesanční kostýmy a jejich tvrdé,ale přesto melodické písně.

Členové:

KAMIJO - zpěv
Pravé jméno: Yuuji Kamijou
Narozen: 19. července 1975
Místo narození: Kanagawa
Krevní skupina: 0
Koníčky: filmy, tenis
Oblíbené ANIME: Lupin III. , Detective Conan

HIZAKI - kytara
Narozeniny:
17. února 1979
Místo narození: Kyoto
Krevní skupina: AB
Oblíbené ANIME:
Death Note

TERU - kytara
Narozeniny:
10. dubna
Místo narození: Kyoto
Krevní skupina: 0
Koníčky:
kytara
Oblíbené ANIME: Straberry 100%

YUKI - bycí
Narozeniny:
18. února
Krevní skupina: A
Koníčky:
pití, setkávat se s přátely
Oblíbená manga: EDEN, Claymore, Death Note

Masashi - bass
Narozeniny: 25. dubna
Místo narození:
Aichi prefektura
Typ krve:
ODeluhi

21. srpna 2010 v 16:03 | Ayano
DELUHI

DELUHI, původně známi jako GRAVE SEED, jsou visual kei kapela, která ukazuje svůj slibný talent už od jejich založení roku 2008. To vše díky skvělému talentu Ledy na skládání písní (který je jinak známý jako basista Yu-toGalneryus) spolu s kombinací se třemi skvělými hudebníky.

Hudba kapely je temná, melodická a odlišují se od jiných  visual kei kapel díky složitosti svých  skladeb s navýšením o bohatost Juriho zpěvu.

MEMBERS:

Zpěv: Juri (6.4.)
Kytara: Leda (9.6.)
Basa: Aggy (13.12.)
Bicí: Sujk (23.8.)

Aktivní od 2008


Miyavi

21. srpna 2010 v 15:54 | Ayano
http://i270.photobucket.com/albums/jj120/Luminarix/Visual%20Kei/profile.jpg?t=1231580175

Jméno : 雅-miyavi-

Datum Narození : 14. záři Panna

Typ krve : AB (půl Korejec/půl Japonec)

Výška : 183cm~185cm

Cigarety : skončil

Pití : Voda nebo proteiny

Barva : Černá a růžová

Lidi : MuddyWaters /Keb..Mo.. / Raul Midon / Preston Reed / Keziah Jones / Ani Difranco / Savion Gloover / Chris Cunningham / Floria SigiMondi / Mondino / David Lachapelle / Magritte / Basquiat / Brian Hugh Warner / 前田慶次郎(Keijirou Maeda) / 荒木飛呂彦(Hirohiko Araki) / 伊藤若冲 (Jakuchu Ito) / 姜尚中(Kang-sang-jung) / Steve Jobs / Hide-san / Fujiike-san / Kicchomu-san / Golugo13(sniper)

Značka: John Galliano / Dress Camp / Artful Dodger / Betsey Johnson / Room No.382

Kytary : Gibson J-45 (1956) / National Style-O ()/ Rainsong JM1000 / YAMAHA FG-2500 (1971) Fender Bass6 (1959) / Taylor T-5 / Killer Flying-Y (original)/ Dragon fly 4 S.K.I.N (original)

Spodní prádlo : Playboy

Sluneční brýle : Christian roth / Mark Jacobs / Dior

Parfém : Yvessaintlaurent Baby Doll / Dior addict

Zvláštnost : Zpívání, tancování a smání se

Info:

Miyavi (Narozen 14. září 1981 v Amagasaki, Hyôgoken, Japan) se původně jmenoval Miyabi, ale změnil si to po svoji sólové dráze roku 2002. (Miyabi znamená "elegantní" v Japonštině, a protože jazyk nemá ve výslovnosti "V", stále jej vyslovovali ve světě jako 'Miyabi.')
Jako "Miyabi" byl znán, když byl ve Visual-kei/indické skupině Dué le Quartz (rozpadla se roku 2002).
Stejného roku Miyabi oznámil, že jde na sólovou dráhu. Změnil si jméno na Miyavi (které se hlsákuje stejně v Japonsku) a vydal debutové album "【雅楽】-gagaku-." Brzy podepsal smlouvu s PS Company spolu s dalšími umělci jako například: Alice Nine, Kagrra, the GazettE (skupina) a Kra (skupina).
Screw - menu

20. srpna 2010 v 20:33 | Ayano
Info o skupině
  
 Klipy, Live...

Screw - info

20. srpna 2010 v 20:30 | Ayano
SCREW je Visual Kei skupina, která získala hodně popularity na začátku jara roku 2006. Byli známi svým hlubokým zvukem (jak hlasem tak i hraním) a energii. Zajímavostí na scéně ukazuje jejich zpěváka Byoua, který rád předvání intimnosti se všemi a to vše na jevišti.

Původně zpívali pod společností Speeddisk, ale teď zpívají pod společností PS Company (kde mimochodem také jsou the GazettE nebo Miyavi).

Biografie:

SCREW se složili v Březnu roku 2006. Stali se novou skupinou a členové mají dobré zkušenosti ze svých bývalých kapel. Zpěvák Byou byl členem skupiny Joker společně s bassistou Yuuto, který byl také v gossip, kde byl krátce. Kytarista Kazuki pochází ze skupiny Clover a jejich bubeník Jin býval v LiViNg DEAD a Manabu, který byl podporou kytaristy, se stal oficiálním členem až po podepsání smluvy ze společností PSC v Květnu 2007.

Rozjeli svoje tajná vystoupení a první solový koncert byl v Takadanobabě AREA 23. dubna. Jejich první mini-album Nanairo no Reienka vyšlo v červenci toho roku a bylo limitováno v pouze 2000 kopiích.

Konalo se několik koncertů a byly vydány tři maxi-singly na konci roku a nakonec roku 2006 byli pozvání v rámciWinter Romantic Fes.3days「X-day」událost, kterou organizovali Kanoma (ex Fatima) a Kamijo (Versailles, exLareine).

Rok 2007 začal dávkou koncertů a v Březnu vydali plné album které nazvali Fusion of the core. Brzy následovalo propagační turné pro album LIMITED FUSIN. Chvíli po turné SCREW podepsali smlouvu s PSC a vydali singlyVENOM a VIRUS.

Rok 2008 přinesl nepřetržitý proud aktivit pro SCREW, kteří se opět pustili do turné v druhém týdnu ledna a vydali nový maxi-singl další měsíc. V dubnu kapela oslavila svoje druhé výročí aneb pořádala one-man na jejich místě vzniku v Takandanobaba AREA. Zbytek roku zůstal stále plný práce. Vydali další dva singly a plánovali si live vystoupení.

SCREW přivátali nový rok se zimním turné 2009 s názvem Double Suicide in Five Cities, které začalo v lednu. Po dokončení tohoto turné začali s dalším turné v únoru a v dubnu vydali mini album RACIAL MIXTURE. 26. duba kapela oslavila svoje 3. výročí v Liquid Room Ebisu.

31. prosince kapela oznámila, že basista Yuto opustí kapelu.

Rok 2010 začali posledním koncertem v původním sestavení, který se odehrál 9. ledna v Shibuya O-WEST.

Na začátku února 2010 oznámili vydání dvou nových singlů Cursed Hurricane a ANCIENT RAIN, které vyjdou postupně v květnu a červnu. Také oznámili, že do kapely přijali nového člena na post baskytaristy, který se jmenujeRUI.

Members:

http://i270.photobucket.com/albums/jj120/Luminarix/Visual%20Kei/member01.jpg
Byou
Ve skupině: zpěv
Narozeniny: 9. února
Typ krve: B
Souhvězdí: Vodnář
Místo narození: Tokyo
Výška: 172cm
Váha: 52kg
PC: stařeček
Jméno křečka: Purin
Koníčky: náměty lebek
Věcí, které má rád: tabák, oblečení, stříbrné doplňky
Cigarety: Pianissimo one
Velikost prstýnku: 15~~19
Oblíbené jídlo: po domácku tonkotsu ramen, curry, těstoviny, karamucho, 'umaibou'
Oblíbené pití: pomerančový džus, káva ore, voda blue asahi
Oblíbená skupina: CHROME HEARTS, Justin Davis, D&G
Bývylý člen
[Alice]∽Madiel (YURIA) →Kagerou roadie→ 伍百円札 [Gohyaku] (jako Toge) → JOKER (Toge) → SCREW (Byo)

http://i270.photobucket.com/albums/jj120/Luminarix/Visual%20Kei/member02.jpg
Kazuki
和己
Ve skupině: Kytara
Narozeniny: 5. srpen
Typ krve: 0
Místo narození: Tottori
Výška: 175cm
Váha: 58kg
Cigarety: Marlboro Menthol Light
Velikost prstýnku: 17~19
Oblíbené jídlo: takowasa (syrová chobotnice marinovaná ve wasabi)
Oblíbené pití: pivo, pocari sweat
Oblíbená skupina: ROYAL ORDER, Justin Davis, asahi

Bývalý člen
Clover → (V-Friends) → SCREW

http://i270.photobucket.com/albums/jj120/Luminarix/Visual%20Kei/member03.jpg
Manabu
マナブ
Ve skupině: Kytara
Narozeniny: 23.června
Typ krve: A
Znamení: Rak
Cigarety: lucky strike
Oblíbená skupina: FPPFM, TK, Paul Smith
Bývalý člen SHINTOKUMARU

http://i270.photobucket.com/albums/jj120/Luminarix/Visual%20Kei/member04.jpg
RUI ルイ
Ve skupině: basista
Narozen: 20. ledna
Typ krve: 0
Souhvězdí: Vodnář
Cigarety: AMERICAN SPIRIT 8mg
Oblíbená kapela: CHANEL, morgan, AndA, PPFM, Vivienne Westwood

http://i270.photobucket.com/albums/jj120/Luminarix/Visual%20Kei/member05.jpg
Jin
ジン
Ve skupině: Bicí
Narozeniny: 22. července
Typ krve: A
Místo narození: Kumamoto
Výška: 166cm
Váha: is…??
Cigarety: Sakurando
Velikost prstýnku: 15~19
Oblíbené jídlo: vaječné tofu, zmrzlina, tonkotsu ramen, maso
Oblíbené pití: cola, káva
Oblíbená skupina: WORLD WIDE LOVE/e-66/Justin Davis
Má rád: komedie

Býval členem
LiViNG DEAD(JIN) → SCREW(ジン)

Ex-member:

http://i294.photobucket.com/albums/mm101/JawlyRogers/Screw/Yuto/screw_211.jpg
Yuuto
ゆうと
Ve skupině: Bassa
Narozeniny: 19. červen
Typ krve: B
Místo narození: Tokyo
Výška: 173cm
Váha: 53kg
Cigarety: nekuřák (můj člověk XD)
Velikost prstýnku: 15~~19
Oblíbené jídlo: zdravé jídlo
Oblíbené pití: švestkové víno (umesyu)
Oblíbená skupina: NUMBER (N)INE, adidas

Bývalý člen
伍百円札 [Gohyaku] →JOKER→gossip(as UJ)→SCREW

Discografie:

SINGLES
[2006-05-24] Nejireta shiso
[2006-11-22] HEARTLESS SCREEN
[2006-12-20] FINALE OF SCREW
[2008-02-27] RAGING BLOOD
[2008-08-13] Wailing Wall
[2008-11-19] Gather Roses

ALBUMS/MINI-ALBUMS
[2006-07-12] Nanairo no reienka
[2007-03-14] Fusion of the core
[2007-09-12] VENOM
[2007-10-03] VIRUS
Petice...

18. srpna 2010 v 18:47 | Ayano
Tak projíždím blogy a našla jsem jednu super věcičku, http://visual-kei-world.blog.cz/1007/petice-the-gazette-so-cr
. Kéžby se to stalo....

Povídky - Menu

18. srpna 2010 v 11:48 | Ayano |  Stories

 Jedodílné povídky 

 Rozepsaná 

Dokončená

  Dokončená the GazettE - Menu

18. srpna 2010 v 9:33 | Ayano
              Info o skupině             
               
    Novinky ohledně skupiny    
       
Texty

 Klipy, vtipné

Obrázky live, z PV, normal...
.::.J-Rock ForEver.::.